Нова заступниця міністра юстиції фігурує у справі щодо незаконного виведення землі

Дата публикации: 12.11.2018

Йдеться про 48,5 га у смт Козин поблизу Києва, де розташовані маєтки найвищих посадовців держави, зокрема президента.

Заступниця міністра юстиції з питань державної реєстрації Ірина Садовська, яку 7 листопада призначили на посаду, фігурує у справі щодо виведення земель водного фонду у приватну власність. Про це пишуть «Наші гроші» з посиланням на дані сайту Обухівського райсуду Київської області, Єдиного реєстру адвокатів та Єдиного державного реєстру декларацій.

Так, у своїй декларації Ірина Садовська вказала, що є співвласницею трьох ділянок у селищі міського типу Козин Київської області, де, зокрема, має маєток президент Петро Порошенко.

У профайлі Садовської в Єдиному реєстрі адвокатів написано, що замміністра раніше мала прізвище Рудешко. На сайті Обухівського райсуду Київської області є інформація про справу за позовом першого заступника прокурора Київської області в інтересах держави в особі Козинської селищної ради Обухівського району Київської області до Обухівської РДА, управління Держземагентства в Обухівському районі Київської області та низки фізосіб, зокрема, і Садовської (Рудешко) Ірини Олександрівни.

За даними слідства, Обухівська РДА Київської області з порушенням законодавства розпорядженням від 21 грудня 2009 року №168 затвердила проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок в межах Козинської селищної ради, яким вилучила 48,5 га з користування ТОВ «Лотос», ТОВ «Альфа-плюс», ТОВ «Затишне», ТОВ «Дана», ТОВ «ОК-інвест», ЗАТ «ТІЗ-Топаз».

Ці структури пов’язані з російським бізнесменом литовського походження Дмітрієм Буряком. А однією з них, ЗАТ «Тіз-топаз», за даними «Наших грошей», Садовська навіть керувала.

Тим же розпорядженням 48,5 га єдиним масивом передали безоплатно у власність 27-ми громадянам для ведення особистого селянського господарства. Нові власники менш ніж за тиждень відчужили ділянки іншим особам, зокрема, в дату 24 березня 2010 року – саме у день, який вказала у своїй декларації Ірина Садовська як дату набуття права власності на три ділянки в Козині.

За даними Держземагенства в Обухівському районі, Дніпровського басейнового управління водних ресурсів ці земельні ділянки передані громадянам з земель водного фонду та угідь з чагарниками. А за інформацією Держагентства земельних ресурсів та управління Держземагенства в Обухівському районі призначення угідь земельних ділянок, що передані у власність у 2009 році 11-ти громадянам, змінили через гідронамив піску на земельні ділянки попередніх землекористувачів. Таким чином, ця земля незаконно передана у приватну власність – стверджували в прокуратурі.

У жовтні 2015 року прокуратура через Обухівський райсуд заочним рішенням скасувала розпорядження 2009 року, добилася визнання недійсними 27 актів права власності на ділянки та витребувала з незаконного володіння 20 ділянок. Апеляційний суд Київської області 16 серпня 2016 року залишив це рішення без змін. Але 28 березня 2018 року Верховний Суд скасував рішення Обухівського райсуду та ухвалу апеляційного суду Київської області і передав справу на новий розгляд знову до Обухівського райсуду. Суд взяв до уваги те, що вже є постанова про закриття кримінального провадження від 7 березня 2013 року щодо відведення цих ділянок у приватну власність. Також судді вирішили, що прокурор має довести, чи він не пропустив строки позовної давності, і що під час розгляду таких справ суди мають враховувати висновки Європейського суду з прав людини, в яких, зокрема, йдеться про «виплати відповідної компенсації чи іншого виду належного відшкодування колишньому добросовісному власникові».

Як зазначають «Наші гроші», Ірина Садовська 2015 року працювала головним спеціалістом РДА Васильківського району, а згодом стала депутатом Васильківської районної ради від «Радикальної партії Олега Ляшка».

До слова, раніше нардеп від Радикальної партії Олег Ляшко купив в Обухівському районі Київщини будинок і дві земельні ділянки вартістю 15 мільйонів. Вони розташовані у смт Козин.

 

Джерело zaxid.net/news
 

ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ?

ЗВОНИТЕ +38 098 822 44 66