Засудили афериста, що видурював великі хабарі за оформлення землі в оренду

Дата публикации: 01.11.2018

Приватний підприємець із Черкащини переконав жінку-фермера, що без хабара посадовцям територіального підрозділу Держгеокадастру вона не зможе взяти в оренду землю для ведення сільського господарства, пише Експрес-онлайн із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

Чоловік займався оформленням земельних ділянок, знав усі тонкощі справи і мав зв'язки у земельному відомстві. Спочатку керівниці фермерського господарства запропонував посередницьку допомогу в отриманні 485 гектарів земель запасу в Драбівському районі терміном на 49 років. При цьому вказав, що необхідно сплатити 194 тисячі доларів хабара виконуючому обов'язки начальника територіального підрозділу Держгеокадастру. Наголосив, що тільки він особисто має передати гроші, бо зі сторонніми особами посадовець спілкуватися не буде. Як зазначається в матеріалах справи, про злочинні наміри здирника чиновник не знав.

Підприємець попросив заплатити 20 тисяч доларів авансу. Жінка пообіцяла подумати над його пропозицією. Зрозумівши, що на ній хочуть нажитися, звернулася зі заявою в управління СБУ. Керівниця фермерського господарства погодилася допомогти правоохоронцям, аби ті могли задокументувати злочинну діяльність підприємця та встановити інших можливих співучасників злочину.

Під час наступної зустрічі повідомила, що згідна заплатити хабар. Та через декілька днів підприємець телефоном повідомив, що на ласий шматок вже знайшлися інші претенденти. Відтак запропонував посередницьку допомогу в отриманні 314 гектарів у селі Домантово Золотоніського району – при сплаті хабаря посадовцю Держгеокадастру в розмірі 400 доларів за кожен гектар.

Підприємець узяв у фермерки копії необхідних документів, через ЦНАП отримав довідки державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх між користувачами. До територіального підрозділу Держгеокадастру подав документи для подальшого отримання наказів про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення 18 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в оренду.

Готові документи у Держгеокадастрі видали на руки особисто керівниці фермерського господарства. Та бізнесмен-спритник зажадав, щоби жінка передала їх – як гарантію подальшої сплати нею обумовленого раніше розміру неправомірної вигоди та продовження процесу оформлення земель в оренду. При цьому наголосив: якщо не сплатить 70 тисяч доларів, то виконуючий обов'язки начальника Держгеокадастру скасує всі підписані ним накази.

Аби не бути притягнутим до відповідальності, зловмисник вирішив замаскувати свої дії нібито під посередницьку діяльність. Для цього через нотаріуса уклав із фермеркою угоду, яку згодом визнали нікчемною.

Щойно жінка передала спритнику 68 тисяч 900 доларів, його затримали правоохоронці, котрі знали всі деталі оборудки.

Вироком суду здирника визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.27, ч.3 ст.369 КК України і призначено покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі без конфіскації майна.

Автор: Микола Заверуха

 

ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ?

ЗВОНИТЕ +38 098 822 44 66