На Полтавщині судитимуть фермерку, яка незаконно "захапала" 12 га землі

Дата публикации: 27.10.2018

Жінка самовільно засіяла землю, вартістю майже 370 тис. грн на території Бондарівської сільської ради

За належного реагування прокуратури Полтавщини було скеровано позовну заяву з вимогою повернути державі понад 12 га землі, яку особа самовільно зайняла для посіву сільськогосподарських культур. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Полтавщини, пишеDepo.Полтава.

Земельна ділянка знаходиться за межами населених пунктів, на території Бондарівської сільської ради Кременчуцького району, і належить до державної власності. А тому розпоряджатися ними має право лише Головне управління Держгеокадастру Полтавщини, яке не приймало рішення щодо передачі спірної земельної ділянки у власність або користування.

Таким чином, в порушення норм чинного законодавства фермерка без наявності правовстановлюючих документів самовільно зайняла землі. За порушення вимог земельного законодавства та використання земельної ділянки за відсутності документів, що посвідчують право користування (оренди) земельної ділянки, її притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 53-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Окрім того, за самовільне зайняття земельної ділянки громадянка відшкодувала шкоду завдану державі у сумі майже 20 тисяч гривень.

Прокуратура звернулись з позовом до суду щодо звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки площею понад 12 га, вартістю майже 370 тисяч гривень.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ст. 197-1 (самовільне зайняття земельної ділянки) КК України.

Нагадаємо, що прокуратура Полтавщини вимагає повернути державі 93 га землі сільськогосподарського призначення, вартістю майже 3 млн грн, яку підприємливий громадянин отримав за спрощеною процедурою без проведення земельних торгів.

 

Джерело poltava.depo.ua

ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ?

ЗВОНИТЕ +38 098 822 44 66