Олег Барна розповів, чому селяни не повинні давати в оренду землю заїжджим агрохолдингам

Дата публикации: 25.10.2018

 

Заїжджі агрохолдинги беруть в оренду землю в селян, але часто ігнорують домовленості й не зацікавлені в розвитку села. Про це наголосив народний депутат Олег Барна.

— Коли я спілкуюся зі своїми виборцями на тему відновлення інфраструктури, то завжди наголошую, що агрохолдинги зобов’язані долучатися хоча б на третину до ремонту сільських доріг, котрі вони найбільше зношують своєю важкою технікою.

Разом із першим заступником голови Чортківської райдержадміністрації Іваном Заболотним Олег Барна провів робочу зустріч із представниками аграрних підприємств району — ПАП «Січ» та «Агрохолдинг Мрія» (представника від агрохолдингу «Кернел» (Агрополіс) не було), котрі орендують землі в селах, через які проходить дорога Джурин—Полівці—Палашівка—Базар. Загальна вартість ремонту — 17 млн грн. З держбюджету торік було виділено 8,5 млн грн, цьогоріч ще 3 млн грн, за які зроблена дорога від с. Джурина й майже до кінця с. Палашівки. Ще бракує 5,5 млн грн для завершення дороги до с. Базара.

— Ще торік представники агрохолдингів обіцяли долучитися до співучасті, але не виконали своєї обіцянки. Якщо домовленість буде проігнорована й тепер, то селянам потрібно навчитися робити висновки щодо своєї непоміркованості та необдуманої роздачі в оренду своєї землі заїжджим агрохолдингам, котрі не вкладають у розвиток села жодних коштів, не створюють робочих місць, — каже Олег Барна.

За його словами, 30 років тому, коли в селах господарювали колгоспи, в людей була робота, офіційна заробітна плата, сплачувалися податки до бюджетів сіл і ці ж колгоспи будували дороги, клуби, школи, амбулаторії. «І все це колгоспи, які були неефективними за своєю господарською діяльністю, робили за рахунок прибутків із землі громад. Чи ця земля тепер кудись поділася? Ні! Вона так і залишилася на території сільських рад. Просто люди, ставши її власниками, здали її в оренду за пайову особисту подачку вже «дуже ефективним» агрохолдингам, котрі спрямували всю свою діяльність на нашій землі для ефективного отримання лише особистих надприбутків. А тому села занепадають», — робить висновок нардеп.

http://7days-ua.com/

ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ?

ЗВОНИТЕ +38 098 822 44 66