Фермерів на Харківщині обікрали на 130 млн. грн та на півтори тичячі гектар зеилі

Дата публикации: 25.10.2018

Фермери СП «Добрий господар», що на Харківщині, другий рік поспіль потерпають від рейдерства  збоку екс-керівництва підприємства, яке весь час діяло у змові  та в інтересах місцевого бізнесмена Андрія Обори.

За фактами розкрадання  майна та земель фермерського господарства на сьогодні вже відкрито та розслідується 5 кримінальних проваджень, однак, поки що безрезультатно.

Зокрема, у проваджені Первомайського ВП ГУНП в Харківській області знаходиться кримінальне провадження за фактом розкрадання та привласнення майна ТОВ «СП Добрий Господар» колишнім директором Товариства - Ваткіним Ю.А. (ч.5 ст.191 КК України).

Також, у проваджені Первомайського ВП ГУНП в Харківській області знаходиться кримінальне провадження за фактом викрадення документів, печаток, Статуту та інших документів ТОВ «СП Добрий Господар» (ч.2 ст.357 КК України). 

Додатково, у проваджені Первомайського ВП ГУНП в Харківській області знаходиться кримінальне провадження за заявою банку «Мегабанк» за фактом викрадення сільськогосподарської техніки техніки, що перебуває під заставою. 

Поряд з цим, Генеральною Прокуратурою України здійснюється досудове розслідування стосовно шахрайських дій, внаслідок яких злочинці заволоділи грошовими коштами фермерів на суму близько 2 млн. дол. США. 

Крім того, Дергачівським ВП ГУНП в Харківській області ведеться розслідування за фактом рейдерського захоплення земельних ділянок «Доброго господаря». Здійснено це було завдяки послугам «чорних реєстраторів» в інтересах компаній «Фермер Агро» та «Щедрі лани Слобожанщини». Вказані фірми належать місцевому, як його називають селяни, рейдеру Андрію Оборі та його партнеру Андрію Корбаню. 

Загалом, внаслідок скоєння вищеперерахованих злочинів, ТОВ «СП Добрий Господар» було спричинено матеріальну шкоду у розмірі приблизно 130 млн. грн., а також зменшення земельного банку на 1500 га.

Селяни зневірилися у спроможність правоохоронців захисти їх права, землю та майно. Останні два тижні вони виходили на поля, щоб фізично блокувати техніку Обори, яка косила їх соняшник та вивозила у невідомому напрямку. 

Будучі у розпачі, фермери готуються до пікетів Генеральної прокуратури України, а також МВС, оскільки саме місцева поліція, за їх твердженням, кришує рейдерські дії Обори.

 

Джерело bagnet.org

ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ?

ЗВОНИТЕ +38 098 822 44 66