«Сила права» отримала від СБУ відповідь на заяву про вчинення Президентом України Петром Порошенком злочину

Дата публикации: 05.05.2019

11 квітня 2019 року Головою правозахисного руху «Сила права» Андрієм Сенченком до Служби безпеки України подано заяву про скоєння Президентом України Петром Порошенком злочину, передбаченого ч.1 ст.111 (Державна зрада) і ч.2 ст.364 (Зловживання владою або службовим становищем).

Ми вважаємо, що дуже важливо надати правову оцінку фактам ігнорування Президентом України обов’язків з виконання Будапештського меморандуму, незаконного підписання антиукраїнських «Мінських домовленостей», а також неконституційних спроб їх імплементації.

Зараз, коли в країні змінюється влада і коли нам знову, замість виконання гарантій безпеки, що ґрунтуються на міжнародному праві, пропонують ті ж самі руйнівні «Мінські домовленості», необхідно всім представникам майбутньої влади зробити щеплення від порушення Конституції України.

На жаль, відповідь, яку отримала «Сила права», нас не здивувала.

Служба, завданням якої є захист безпеки держави, вважає, що Президент України не просто має імунітет, а стоїть над Законом.

Вони вважають, що якщо, не дай Боже, Президент України, знаходячись за кермом, зіб’є насмерть пішохода, то цей злочин неможливо розслідувати, тому що Президент має імунітет.

Це очевидне перекручування рішення Конституційного Суду, в якому йдеться про особливий порядок притягнення до відповідальності, а не про особливий порядок розслідування злочину, що скоїла людина, яка має імунітет.

Рухом «Сила права» вже підготовлена скарга на бездіяльність СБУ щодо розслідування злочину, яка буде подана до суду найближчими днями.

 

Джерело: https://sila-prava.org

ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ?

ЗВОНИТЕ +38 098 822 44 66