ТЕМА БЕЗПЕКИ УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ - Андрій Сенченко: справжнi вiйсковослужбовцi мають бути елiтою суспiльства.

Дата публикации: 28.01.2019

Завдання, яке гостро стоїть сьогодні, є значно ширшим, аніж лише зміцнення армії.

Для того, щоб наша держава не залишалась в беззахисному, млявому стані, необхідно впровадити культ захисника країни, підкріплений ідеєю патріотизму сильної армії.

Мова йде про необхідність переходу до нової соціальної організації суспільства. На етапі, коли на нашій території триває вимушена війна, вона повинна походити на ізраїльську, а в перспективі на менш мілітаризовану швейцарську систему, але з обов’язковою сильною сучасною професійною армією.

Вирішення цього завдання вимагає істотних змін одразу за кількома напрямками.

Проходження військової служби за контрактом повинно стати не лише престижним, а й відкривати для молоді двері соціальних ліфтів, гарантуючи можливість здобуття вищої освіти за рахунок держави і надаючи безумовний пріоритет для зарахування на державну службу і до правоохоронних структур.

Соціальні ж ліфти для тих, хто обрав військову службу своєю професією, повинні працювати іншим чином. Необхідна система, що дозволяє військовослужбовцю стати архітектором і менеджером своєї кар'єри в армії. Така система, поряд з іншими стимулами для продовження служби, створить реальні передумови для стабілізації кадрового складу збройних сил і підвищення рівня професійної підготовки військовослужбовців.

Аби широко поширений принцип «Я – начальник, ти – дурень» не ламав кар'єри молодих офіцерів, сержантів або солдатів і не змушував їх звільнятися з військової служби, необхідно впровадити незалежну систему рейтингів на висування і, в необхідних випадках, на отримання додаткової освіти у військовому або профільному цивільному вузі за рахунок армії і без звільнення зі служби.

Рейтинг повинен складатися з балів, що в певній пропорції відображають наявність бойового досвіду, знання іноземних мов, успішне проходження різних тренінгів за своєю та суміжними спеціальностями.

База даних кадрової служби Міністерства оборони, у разі досягнення певних показників, повинна автоматично зараховувати військовослужбовця до резерву на висування. Таке зарахування повинно супроводжуватися відрядженням військовослужбовця на спеціальний тренінг за менеджмент-програмою відповідного рівня.

Суть нової кадрової політики в Збройних Силах України сформульована лаконічно і чітко: «Пріоритет для кар'єрного зростання в армії мають отримати учасники бойових дій. Українських воєначальників необхідно вирощувати з солдат і офіцерів, які проявили себе на війні.

Країні потрібні високоосвічені ініціативні офіцери, що підготовлені для служби в сучасній армії, здатні приймати рішення, що поважають солдата й усвідомлюють відповідальність за кожне людське життя. Саме вони мають стати частиною нової еліти українського суспільства». 

Курс на впровадження такої системи закріплений в Новій стратегії миру та безпеки, оприлюдненій 30 жовтня 2018 року на однойменному Національному форумі.

 

Источник: https://censor.net.ua/b3108535

ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ?

ЗВОНИТЕ +38 098 822 44 66